skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
.
18. Národní výběrová konference Evropského parlamentu mládeže v ČR v Liberci, projekt organizovaný Evropským parlamentem mládeže v březnu 2016, získal první cenu v národním kole Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany. Cena Karla Velikého pro mladé Evropany každoročně hodnotí projekty, které podporují společný smysl pro vytváření evropské identity a integrace mezi mladými lidmi.

Euroscola

14/03/2017

.
V pondělí 13. března skončilo další kolo soutěže Euroscola pro středoškoláky. Stačilo správně odpovědět na 10 soutěžních otázek a být mezi čtveřicí škol, které se letos na podzim zúčastní setkání Euroscola v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku.
.
Posílení práv žen je zásadním předpokladem pro rovnost žen a mužů. I ve druhém desetiletí 21. století ženy zůstávají podceňovány a nedostatečně zastoupeny v mnoha oblastech, berou nižší plat a s obtížemi se probojovávají do vedoucích pozic. Očekává se, že bez problémů sladí profesní i rodinný život.
.
Uvažujete o stáži v některé z institucí Evropské unie? Přestaňte uvažovat a přihlaste se! Od 15. března se můžete přihlásit na stáž do Evropského parlamentu. Parlament nabízí několik druhů stáží v rámci svého generálního sekretariátu, a poskytuje tak možnost odborného vzdělávání i možnost dovědět se něco víc o tom, co Evropský parlament je a čím se zabývá.
RDF Jednotný digitální trh
Diskuzní fórum, pořádané Informační kanceláří Evropského parlamentu v České republice, začíná v 10:30 diskuzí formou uzavřeného kulatého stolu zástupců státní správy a dalších zainteresovaných subjektů s europoslanci Ditou Charanzovou (ALDE), Olgou Sehnalovou (S&D) a Pavlem Svobodou (EPP), kteří se zabývají problematikou digitální agendy, následovat bude press point ve 12:30 a veřejná debata ve 13:30. Celý program by měl být ukončen v 15:00.
 .