skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Stále více občanů vnímá členství v EU pozitivně. Podle nejnovějšího průzkumu Eurobarometru o postoji Evropanů se čísla téměř vrátila na předkrizovou úroveň roku 2007. Více než tři čtvrtiny občanů upřednostňují společnou evropskou reakci na globální výzvy před národními opatřeními a více než tři čtvrtiny respondentů chtějí, aby EU dělala více v oblastech nezaměstnanosti, boje s terorismem, životního prostředí a daňových podvodů.
Výstava fotografií Vojtěcha Lukáše „Návrat kopytníků do české krajiny“ představuje kolekci těch nejlepších snímků, které autor v minulých dvou letech zaznamenal v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Fotografie divokých koní, zubrů a zpětně šlechtěných praturů zachycují atraktivní živočichy, kteří obnovují stepi na dvou pastvinách u měst Milovice a Benátky nad Jizerou.
V prvním květnovém týdnu můžete na festivalu Anifilm 2017 v jihočeské Třeboni vidět finalistu filmové ceny Evropského parlamentu LUX Film Prize 2016: film Můj život Cukety režiséra Claude Barrase.

Den Evropy 2017

05/04/2017

Pojďte s námi oslavit Den Evropy! Letošní oslavy odstartují na pražském Střeleckém ostrově ve čtvrtek 4. května 2017 a v sobotu 6. května budeme slavit Den Evropy v rámci zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech. Po oba dny se můžete těšit na bohatý program, soutěže, workshopy pro děti i dospělé, zajímavé hosty a koncertní vystoupení. Pokud se v květnu budete pohybovat v Bruselu, Štrasburku nebo Lucemburku, určitě nevynechejte dny otevřených dveřích v institucích EU. Těšíme se na Vás!
Dny evropského filmu 2017
Ve čtvrtek 6. dubna začíná 24. ročník festivalu Dny evropského filmu, filmová přehlídka toho nejlepšího, co v evropské kinematografii za poslední roky vzniklo. V sekci Filmové ceny LUX můžete vidět finalisty Filmové ceny Evropského parlamentu LUX 2016. Cílem této ceny je podpořit evropskou kinematografii a také veřejnou debatu o Evropě, jejích hodnotách a sociálních otázkách.
 .