skip to content

 
 
 

European Youth Event

The European Youth Event 2016: Evropské setkání mládeže ve Štrasburku

Akce s mottem "Společně můžeme dosáhnout změny" se zúčastní několik tisíc mladých Evropanů, kteří se setkají s organizacemi a institucemi reprezentujícími a hájícími jejich potřeby a zájmy.

 .
EYE2016 Teaser

Registrations are now open! http://eye2016.eu

Posted by European Youth Event on Tuesday, October 6, 2015
 .
 .

Evropské setkání mládeže EYE 2016 se koná 20. - 21. května 2016 v Evropském parlamentu ve Štrasburku

Po úspěšném loňském projektu EYE 2014 Evropský parlament znovu otevře své dveře mladým Evropanům. Společně s Evropským fórem pro mladé, jakožto hlavním partnerem akce, přivítá Evropský parlament ve Štrasburku okolo 7 000 mladých Evropanů ve věku mezi 16 a 30 roky.

Ústředním heslem celé akce je "Společně můžeme dosáhnout změny". Pod tímto heslem budou v Evropském parlamentu probíhat debaty a semináře v politickém, sociálním a kulturním kontextu v rámci těchto pěti témat:

  • Válka a mír: perspektivy pro mír na celé planetě
  • Nezájem vs. zapojení se: agenda pro pulzující demokracii
  • Vyloučení vs. přístup na pracovní trh: jak vyřešit nezaměstnanost mladých
  • Stagnace vs. inovace: svět práce v budoucnosti
  • Kolaps nebo úspěch: nové cesty pro udržitelnou Evropu

Nápady a závěry z diskuzí budou sloužit jako zdroj inspirace poslancům Evropského parlamentu. Koncem roku 2016 bude pak několik zástupců pozváno do Bruselu, aby prezentovali své návrhy v  parlamentních výborech.

Co může akce účastníkům přinést? EYE 2016 poskytne šanci diskutovat a vyměňovat si názory s politiky a experty. Bude skvělou příležitostí potkat jiné mladé lidi z celé Evropy a zažít kulturní diverzitu.

Pro účastníky není předpokladem mít zvláštní znalosti. Jediným požadavkem je aktivně se dorozumět jedním ze tří hlavních jazyků akce angličtina, francouzština, němčina.

 .

Registrujte se online od 7. října do 31. ledna 2016 zde.

 .
 .
Oficiální stránky EYEDalší informace o EYE 2016