skip to content

 
 
 

Euroscola

 .

Euroscola je program Evropského parlamentu, který každý rok umožňuje mladým Evropanům ze všech členských zemích, aby se seznámili s činností a úlohou Evropského parlamentu. Hlavním cílem Euroscoly je umožnit studentům z celé Evropy zasednout v jednacím sále ve francouzském Štrasburku, kde se v běžném pracovním dni během plenárních zasedání schází europoslanci. Cenou v soutěži EUROSCOLA ČR je finanční příspěvek na společný výlet pro 24 studentů a 2 doprovody do Štrasburku. Každoročně vyjíždí několik škol, které reprezentují Českou republiku mezi ostatními studenty Evropské unie. Zapojte se do soutěže i Vy!

 .
 .
 .
 .
 .

Jarní kolo soutěže Euroscola začíná 13. února 2017!

 .
01/02/2017
 .

V pondělí 13. února začíná jarní kolo soutěže Euroscola pro středoškoláky. Stačí odpovědět na 10 otázek a můžeš vyhrát cestu pro sebe a svou třídu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku! Internetová znalostní soutěž probíhá od 13. února do 13. března 2017. Soutěže se mohou zúčastnit studenti druhých a třetích ročníků středních škol v České republice.

Jarní kolo soutěže 2017
Jarní kolo soutěže 2017
 .

Kdo se může zúčastnit?

Soutěž je určena pro studenty druhých a třetích ročníků středních škol. Odpovědět na otázky může každý středoškolák pouze jednou. Čím více studentů z jedné třídy odpoví, tím se samozřejmě zvyšuje šance na úspěch. Škola může vyhrát pouze jednou, i přestože se do soutěže zapojí více tříd z jedné školy.

 .

Hlavní cena

Hlavní cenou v soutěži je finanční příspěvek na cestu na celoevropské setkání studentů z 28 členských států EU do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku ve Francii. Finanční příspěvek je pro 24 studenů + 2 doprovody. Setkání Euroscola ve Štrasburku se škola může zúčastnit pouze 1x v kalendářním roce. Termíny setkání Euroscola ve Štrasburku jsou předběžně naplánované na podzim 2017. V tomto kole mohou vyhrát čtyři školy.    

 .

Vyhodnocení

Finanční příspěvek na celoevropské setkání Euroscola do Štrasburku získají ti studenti, kteří budou mít všechny odpovědi správně, jejichž škola se nechystá vyjet na Euroscolu do Štrasburku na jaře 2017 a jejichž třída na setkání Euroscola ještě nebyla.  

 .

Nápověda

Pro správné odpovědi můžete konzultovat webové stránky naší kanceláře nebo centrální stránky Evropského parlamentu. Nápovědu můžete najít také na naší facebookové stránce, kde se budou pravidelně objevovat informace týkající otázek v kvízu.

 .

Jak postupovat

  • Pročti si pravidla.
  • Přejdi na záložku „Vědomostní kvíz 2017“ a odpověz na 10 otázek o EU.
  • Zaregistruj se.
  • Zapoj i své spolužáky a zvyš šanci na úspěch!

Časový harmonogram soutěže

  • Od pondělí 13. února od 9:00 můžete vyplňovat vědomostní kvíz, který naleznete na těchto stránkách pod záložkou "Vědomostní kvíz 2017".
  • V pondělí 13. března bude v 10:00 ukončena soutěž.
  • Nejpozději do 17. března budou oznámeni vítězové soutěže a vedení školy budou následně e-mailem zaslány podrobné informace.

Podrobné informace o soutěži naleznete na www.euroscola.cz.